AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
11-07-2014 00:00:00

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu’dan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

2002 yılından bu yana Türkiye’ye çağ atlatan, Türkiye’nin içeride ve dışarıda itibarını artıran Başbakanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, partimizin Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Toplumun genel hatlarına bakıldığında herkesin beklediği ve kabul gördüğü bir gelişmedir.

Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı‘na aday olması vatanımıza, milletimize daha üst seviyede hizmetler yapmak için bir görev değişikliğidir, farklı bir demokratik geçiş sürecidir.

Hiç bir zaman günübirlik siyasetin içinde olmayan, ömrünün yarısını aziz milletine hizmet etmeye adamış, gecesini gündüzüne katmış, kullandığı uçağı ev, kullandığı otobüsü ofis yapmış, tabandan gelen, toplumun her kademeleriyle çok güzel ilişkisi olan bir liderin Cumhurbaşkanı adayı olması bizi son derece mutlu ve memnun etmiştir.

Çünkü AK Parti’nin temsil ettiği anlayış milletin, bu ülkenin zihnini, kalbini oluşturan anlayıştır. Bizim anlayışımızda sadece ve sadece millete hizmette yarış vardır. Hizmet yarışını milletimizin teveccühüyle yürüteceğiz.

Türkiye, özellikle son 12 yıldaki kazanımlarını, birikimlerini, enerjisini, halkın seçeceği Cumhurbaşkanından yana kullanarak daha güzel hedeflere ulaşacağı, milletle yönetim arasında olan mesafenin tamamen kapanacağını hatta ortadan kalkacağını düşünürsek, halkın seçeceği bir cumhurbaşkanı ile halkın seçeceği bir başbakanla Türkiye’nin önü açık ve aydınlık olacaktır.

“Milli irade, milli güç” diyerek, artık Cumhurbaşkanının anayasadan aldığı gücü ve yetkiyi sonuna kadar millet adına, millet ile birlikte kullanacaktır. Ayrıca 10 Ağustos’ta sadece 12’nci Cumhurbaşkanı seçilmeyecek, Cumhurbaşkanı‘nın halk tarafından seçilmesiyle, sıkıntılı bir dönem, vesayetler dönemi de kapanmış olacaktır.

Muhalefet kanadına baktığımızda da görüyoruz ki bir taraftan paralelciler, bir taraftan CHP’nin vagonuna takılmış MHP, bir taraftan %1’lik DP+DSP+Haydar Baş, bir taraftan da, Türkiye’nin büyümesini acaba nasıl engellerim diye çalışan bir CHP bir araya gelmiş durumdalar. Şimdilerde ziyaret turlarına çıkarak Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek isteyen CHP’nin Karagözleri, Gökhanları yıllardır karşı durdukları, mücadele verdikleri temsil ettikleri değerler bakımından uygun olmayan bir adaya oy isteyecek duruma gelmişler.

Boşuna uğraşmayın çatıda akmalar başladı. Erdoğan yağmurunu önleyemezsiniz. İstediğiniz kadar adayınızı övün. Genel Başkanınız Ekmeleddin İhsanoğlu’nu överken zeki, akıllı, tecrübeli, bilim adamı, dolu dolu diye bazı kelimeler sarf ediyor. Demek ki CHP’nin içinde bu özellikleri taşıyan bir muhterem yokmuş. Bu da CHP’nin kaderidir. Siyaset yaparken bile çok kısır söylemler içinde kalıyorsunuz.

Bizler Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, liderimizi, Başbakanımızı, Genel Başkanımızı ve 12 yıldır Türkiye’yi hayal edilemeyen noktalara getiren bu güzel insanı, bu milletin adamını 10 Ağustos’ta sandıklarda ilk kez halkın seçtiği cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü‘ne taşımak için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Sözlerime son verirken yeniden Cumhurbaşkanı adayımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünya insanlığına hayırlı olmasını temenni ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.